Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Marathon

The Marathon

1919
×
Read the review Edit this entry  
30
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Royal Hotel

The Royal Hotel

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sherlock Hound

Sherlock Hound

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Legends of the Fall

Legends of the Fall

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Wish

Wish

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Steamboat Bill, Jr.

Steamboat Bill, Jr.

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
Edit this entry  
22
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The High Sign

The High Sign

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Silent Sea

The Silent Sea

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Fox and a Mouse

A Fox and a Mouse

2015
×
Edit this entry  
10
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
Read the review Edit this entry  
07
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lucy

Lucy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Miguel Wants to Fight

Miguel Wants to Fight

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Backrooms (Found Footage)

The Backrooms (Found Footage)

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Leviathan

Leviathan

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Trolls Band Together

Trolls Band Together

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Now and Then - The Last Beatles Song

Now and Then - The Last Beatles Song

2023
×
Read the review Edit this entry  
02
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Oddities

Oddities

2023
×
Read the review Edit this entry  
29
Get Away

Get Away

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Requiem

Requiem

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Sleep Study

Sleep Study

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Go to Bed, Raymond

Go to Bed, Raymond

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Blade II

Blade II

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
May

May

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brotherhood of the Wolf

Brotherhood of the Wolf

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry