Sort by

Michael has logged 13 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry