• In The Heights

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Cherry

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Below Zero

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Outside the Wire

    ★★

  • The Dig

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

    ★★★★½

  • Education

    ★★★★½

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Nocturne

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★★½

  • Black Box

    ★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Secret Society of Second Born Royals

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The War with Grandpa

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★

  • Greenland

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • #Alive

    ★★★★

  • The Rental

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Sputnik

    ★★★½

  • Red Dwarf: The Promised Land

    ★★★★

  • A Life of Speed: The Juan Manuel Fangio Story

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★★

  • Last and First Men

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Siberia

    ★★★½