RSS feed for mkowzun

mkowzun has logged 56 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Paycheck

Paycheck

2003
×
★★★
Edit this entry  
03
The Three Musketeers

The Three Musketeers

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Aquaman

Aquaman

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The 36th Chamber of Shaolin

The 36th Chamber of Shaolin

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Mummy

The Mummy

1999
×
Read the review Edit this entry  
08
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stealth

Stealth

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Polar

Polar

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Tully

Tully

2018
×
★½
Edit this entry  
26
Role Models

Role Models

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★★
Edit this entry  
21
Rosetta

Rosetta

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Her

Her

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Earrings of Madame de...

The Earrings of Madame de...

1953
×
★★★★
Edit this entry  
20
Sansho the Bailiff

Sansho the Bailiff

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
24 Frames

24 Frames

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★
Edit this entry  
15
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
½
Edit this entry  
15
Zama

Zama

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
Edit this entry  
15
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★
Edit this entry