Sort by

Michael has logged 43 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
Read the review Edit this entry  
27
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Paprika

Paprika

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ewoks: The Battle for Endor

Ewoks: The Battle for Endor

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Ewok Adventure

The Ewok Adventure

1984
×
Read the review Edit this entry  
21
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Demon Lover

My Demon Lover

1987
×
Read the review Edit this entry  
20
Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
Valley Girl

Valley Girl

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
30 Rock: A One-Time Special

30 Rock: A One-Time Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Superman: Red Son

Superman: Red Son

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Peanut Butter Solution

The Peanut Butter Solution

1985
×
Read the review Edit this entry  
11
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Mask

The Mask

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The New Adventures of Pippi Longstocking

The New Adventures of Pippi Longstocking

1988
×
Read the review Edit this entry  
05
If Looks Could Kill

If Looks Could Kill

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pretty Persuasion

Pretty Persuasion

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry