Sort by

Matt has logged 200 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Marwencol

Marwencol

2010
×
★★★½
Edit this entry  
31
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Love Streams

Love Streams

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★
Edit this entry  
06
Senso

Senso

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Insignificance

Insignificance

1985
×
★★★★
Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Shock Corridor

Shock Corridor

1963
×
★★★★
Edit this entry  
23
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cam

Cam

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Shampoo

Shampoo

1975
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sunset

Sunset

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Hotel by the River

Hotel by the River

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cam

Cam

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Great Pretender

The Great Pretender

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Grief of Others

The Grief of Others

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★★
Edit this entry  
24
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★½
Edit this entry  
23
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry