Sort by

Matt has logged 21 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★½
Edit this entry  
22
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Son In The Barbershop

Son In The Barbershop

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
As Long as Shotguns Remain

As Long as Shotguns Remain

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
It's Him

It's Him

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Oldboy

Oldboy

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★½
Edit this entry