RSS feed for Élise
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Angela's Christmas

Angela's Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
God Help the Girl

God Help the Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Lawless

Lawless

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Anonymous Noise

Anonymous Noise

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Brain on Fire

Brain on Fire

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

2009
×
★★★
Edit this entry  
19
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★
Edit this entry  
19
Escape from Alcatraz

Escape from Alcatraz

1979
×
★★★★
Edit this entry  
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The City of Lost Children

The City of Lost Children

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Legend

Legend

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★½
Edit this entry  
10
Child 44

Child 44

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Pan

Pan

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
The BFG

The BFG

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
1922

1922

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
The Snowman

The Snowman

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
1408

1408

2007
×
★★★
Edit this entry  
04
The Raven

The Raven

2012
×
★★
Edit this entry  
01
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry