RSS feed for Matt

Matt has logged 56 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
I'm Scared

I'm Scared

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Yongary, Monster from the Deep

Yongary, Monster from the Deep

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Small Fry

Small Fry

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
Hawaiian Vacation

Hawaiian Vacation

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Partysaurus Rex

Partysaurus Rex

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Beast Within

The Beast Within

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Horror of Frankenstein

The Horror of Frankenstein

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Heroine

The Heroine

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Skiptrace

Skiptrace

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sometimes Always Never

Sometimes Always Never

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Kind Hearts and Coronets

Kind Hearts and Coronets

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Shot in the Dark

A Shot in the Dark

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bleeding Steel

Bleeding Steel

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Alien: Covenant - Prologue: Crew Messages

Alien: Covenant - Prologue: Crew Messages

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Alien: Covenant - Prologue: She Won't Go Quietly

Alien: Covenant - Prologue: She Won't Go Quietly

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Walking Tall

Walking Tall

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Five Seasons: The Gardens of Piet Oudolf

Five Seasons: The Gardens of Piet Oudolf

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Silver Surfer

The Silver Surfer

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Lucy

Lucy

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Balloon

Balloon

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
I'm Gonna Git You Sucka

I'm Gonna Git You Sucka

1988
×
★★★½
Edit this entry  
16
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Freedom Fields

Freedom Fields

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Van Gogh & Japan - Exhibition On Screen

Van Gogh & Japan - Exhibition On Screen

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Don't Kill It

Don't Kill It

2016
×
★★
Edit this entry  
08
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Creature

Creature

1985
×
Edit this entry  
06
George Harrison: Living in the Material World

George Harrison: Living in the Material World

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
Liam Gallagher: As It Was

Liam Gallagher: As It Was

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pursuit to Algiers

Pursuit to Algiers

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry