• Nope

    ★★★★★

  • Love and Leashes

  • Orphan: First Kill

  • Hawkeye

  • Hellbound

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • We Couldn't Become Adults

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Night Teeth

    ★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • Birds of Paradise

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Cinderella

    ½

  • Dune

  • Malignant

    ★★★½

  • D.P.

    ★★★★★

  • The Voyeurs

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Beckett

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • The Gossip

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • Goodnight Darling

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Imitation

    ★★★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • The Box

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • The Vault

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Girl in the Basement

    ★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Crime Scene

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • The Princess Switch: Switched Again

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Mank

    ★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★