Sort by

maiara has logged 27 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Edit this entry  
26
MOTHER

MOTHER

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love and Leashes

Love and Leashes

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Stuck in the Suburbs

Stuck in the Suburbs

2004
×
Read the review Edit this entry  
11
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Starstruck

Starstruck

2010
×
Read the review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Turning

The Turning

2020
×
½
Read the review Edit this entry