Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • She Said

    ★★

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • The Greatest Beer Run Ever

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • Causeway

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★½

  • Empire of Light

    ★★½

  • Athena

    ★★★★★

  • Sr.

    ★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Vengeance

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • What Is a Woman?

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • The Stranger

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ½

  • Moon Knight

    ★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • Turning Red

    ½

  • The Adam Project

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Catwoman: Hunted

    ★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • The House

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★½

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Injustice

    ½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Guilty

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½