RSS feed for MLPTMY

MLPTMY has logged 21 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Edit this entry  
26
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★½
Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
On the Seventh Day

On the Seventh Day

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
16
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Zion

Zion

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Meg

The Meg

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★
Edit this entry  
05
Sex Drive

Sex Drive

2008
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★½
Edit this entry  
05
Accepted

Accepted

2006
×
★★½
Edit this entry  
04
Eraser

Eraser

1996
×
★★½
Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry