• Kaanekkaane

  • The Power of the Dog

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

  • Reminiscence

  • #Home

  • Kuruthi

  • Navarasa

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Jungle Cruise

    ★★★★★

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★★

  • Worlds

  • Pig

  • Malik

  • Stillwater

    ★★★★★

  • Train Again

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

  • No Sudden Move

  • Jagame Thandhiram

  • In the Heights

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • F9

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Oxygen

  • Those Who Wish Me Dead

  • Tom Clancy's Without Remorse

  • Wrath of Man

  • Nizhal

  • Karnan

    ★★★★★

  • Chathur Mukham

  • Nayattu

  • Mortal Kombat

  • Joji

  • Aarkkariyam

  • One

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Kala

  • Godzilla vs. Kong

  • Mohan Kumar Fans

  • Nobody

  • The Priest

  • Nenjam Marappathillai

  • Sentinelle

  • Cherry

  • Joyful Mystery

  • Drishyam 2

  • Operation Java

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Orphan of autonomy

  • Antihumanism

  • Judas and the Black Messiah

  • Prisoners of the Ghostland

  • We're All Going to the World's Fair

  • It's a Sin

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★½

  • Master

  • Death to 2020

    ½

  • AK vs AK

  • Paava Kadhaigal

  • Wonder Woman 1984

  • Let Them All Talk

    ★★★★★

  • Mariah Carey's Magical Christmas Special

  • Monster Hunter

    ★★★★★

  • Printtemps

  • The Prom

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Happiest Season