Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Teen Wolf: The Movie

Teen Wolf: The Movie

2023
×
Read the review Edit this entry  
26
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Titanic Sinks in Real Time

Titanic Sinks in Real Time

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Titanic

Titanic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Whale

The Whale

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
28
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry