Mohammad has logged 21 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Europa

Europa

1991
×
Edit this entry  
28
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
26
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Werckmeister Harmonies

Werckmeister Harmonies

2000
×
★★★
Edit this entry  
19
The Man from London

The Man from London

2007
×
★★★
Edit this entry  
17
Death in Venice

Death in Venice

1971
×
★★★½
Edit this entry  
15
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Gospel According to Matthew

The Gospel According to Matthew

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Carol

Carol

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Love Story

Love Story

1970
×
★★½
Edit this entry  
08
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★
Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
Edit this entry  
04
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ulysses' Gaze

Ulysses' Gaze

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Eternity and a Day

Eternity and a Day

1998
×
★★★★
Edit this entry  
01
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★½
Edit this entry