Mohammad has logged 23 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Inferno

Inferno

1980
×
★★★
Edit this entry  
31
Horse Money

Horse Money

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★½
Edit this entry  
28
Minnie and Moskowitz

Minnie and Moskowitz

1971
×
★★★
Edit this entry  
28
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
School of Rock

School of Rock

2003
×
Edit this entry  
21
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★½
Edit this entry  
18
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★
Edit this entry  
14
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Woman in the Dunes

Woman in the Dunes

1964
×
★★★½
Edit this entry  
10
Loves of a Blonde

Loves of a Blonde

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Fire Within

The Fire Within

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★
Edit this entry  
06
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★★½
Edit this entry  
04
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Edit this entry  
04
Duelle

Duelle

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
02
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★
Edit this entry  
02
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★
Edit this entry  
01
Au Hasard Balthazar

Au Hasard Balthazar

1966
×
★★★½
Edit this entry