Sort by

mary has logged 31 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Veronica

Veronica

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Christmas in August

Christmas in August

1998
×
★★★
Edit this entry  
21
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★½
Edit this entry  
16
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★½
Edit this entry  
14
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lady and the Tramp II: Scamp's Adventure

Lady and the Tramp II: Scamp's Adventure

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Violet & Daisy

Violet & Daisy

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Murder by the Coast

Murder by the Coast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry