mmatthewryann has logged 26 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Terrifier

Terrifier

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sexy Battle Girls

Sexy Battle Girls

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Opera

Opera

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
TerrorVision

TerrorVision

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Lonely Cow Weeps at Dawn

A Lonely Cow Weeps at Dawn

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Vampyros Lesbos

Vampyros Lesbos

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
My Chemical Romance: Life on the Murder Scene

My Chemical Romance: Life on the Murder Scene

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chris Rock: Tamborine

Chris Rock: Tamborine

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Veronica

Veronica

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Evolution

Evolution

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry