Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Dr. No

Dr. No

1962
×
Read the review Edit this entry  
05
i hate myself :)

i hate myself :)

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Minions

Minions

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
Read the review Edit this entry  
01
Big Momma's House

Big Momma's House

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Cool Cat Saves the Kids

Cool Cat Saves the Kids

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Killer Bean Forever

Killer Bean Forever

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Super

Super

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry