Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
mmmyepjoe

mmmyepjoe

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • RSS feed for mmmyepjoe
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • mmmyepjoe’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2020
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Dr. No

    Dr. No 1962

    ★ Watched 19 Dec, 2020

    I enjoyed it, until I realised there were darkies AND CHINKIES!!! THIS IS AN OUTRAGE!!! FUCK JAMES BOND

  • i hate myself :)

    i hate myself :) 2013

    ★★★★★ Watched 05 Dec, 2020

    Lol same

  • Friday the 13th

    Friday the 13th 1980

    ½ Watched 02 Dec, 2020

    Scawwwy uwu

  • Minions

    Minions 2015

    ★ Watched 02 Dec, 2020

    Pitiful attempt to gain more money

  • The Matrix Reloaded

    The Matrix Reloaded 2003

    ★ Watched 02 Dec, 2020

    It’s like the matrix... but reloaded

  • Big Momma's House

    Big Momma's House 2000

    ★★★★★ Watched 01 Dec, 2020

    Haven’t even watched it but I’m having an orgasm just thinking about it

  • The Meg

    The Meg 2018

    ★★ Watched 01 Dec, 2020

    Oh look, it’s a shark

  • Cool Cat Saves the Kids

    Cool Cat Saves the Kids 2015

    ★★★★★ Watched 01 Dec, 2020

    Oh fuck this is soooo epic I’m gonna cummmmm

  • Borat Subsequent Moviefilm

    Borat Subsequent Moviefilm 2020

    ★★★ Watched 01 Dec, 2020

    Will NEVER, I repeat NEVER live up to the standards of the first film. Compared to the unbeaten Titan that the first borat is, this movie is merely a sad, crippled child who was in a tragic orphanage shooting. Other then that it’s ok.

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006

    ★★★★★ Watched 01 Dec, 2020

    Very nice

  • The Boss Baby

    The Boss Baby 2017

    ★½ Watched 01 Dec, 2020

    It’s absolutely atrocious but also funny baby is boss

  • Hot Fuzz

    Hot Fuzz 2007

    ★★★★½ Watched 01 Dec, 2020

    Oh boy. Truly suspenseful. Liked the old people

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Podcast
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter Facebook Instagram

© Letterboxd Limited. Made by fans in Auckland, New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.