RSS feed for Murilo
  • The Half of It

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Airplane Mode

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Cousins

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Chasing Happiness

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Invisible Life

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Wine Country

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • AA-

    ★★★★★

  • Us

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★½

  • Sai de Baixo: O Filme

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Wounds

  • Divine Love

    ★★★★

  • The Edge of Democracy

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Mais Uma Tentativa Frustrada de Não Falar

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Coldplay: A Head Full of Dreams

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Express Kidnapping

    ★★★

  • Tudo por um Pop Star

    ★★

  • Tea for Two

    ★★★★★

  • Mare Nostrum

    ★★★

  • Sócrates

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★

  • The Nun

    ½

  • Boy Erased

    ★★★

  • Unremember

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • The Nightshifter

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Tungstênio

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Paradise Lost

    ★★★½

  • BlacKkKlansman