Sort by
  • Avatar: The Way of Water

  • Kev Adams: The Real Me

  • Hasan Minhaj: The King's Jester

  • Kate Berlant: Cinnamon in the Wind

  • The Fabelmans

  • Glass Onion

  • The Banshees of Inisherin

  • Women Talking

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★★

  • TÁR

  • Nope

  • 1Up

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

  • Fire Island

  • Elvis

  • Aftersun

  • Triangle of Sadness

  • Top Gun: Maverick

  • Crush

    ★★★

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • Catherine Cohen: The Twist...? She's Gorgeous

  • Bodies Bodies Bodies

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Starfuckers

  • Serial (Bad) Weddings 3

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Farha

  • Last Night in Soho

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Charli XCX: Alone Together

    ★★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Pleasure

    ★★★★

  • Passing

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • It's a Sin

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Holidate

    ★½