• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Louis C.K.: Sorry

    ★★★

  • Rumble

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Mad God

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • The Medium

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Cherry

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • A Writer's Odyssey

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • Mass

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • The Comeback Trail

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Let Him Go

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Fatman

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Honest Thief

    ★★½

  • Antebellum

    ★★

  • Come True

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★★