Sort by
  • Blonde

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Elvis

    ★★★½

  • X

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★½

  • The Batman

    ★★½

  • Kimi

    ★½

  • So Damn Easy Going

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Guilty

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Vortex

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Save Ralph

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Punani Steam

    ★★★

  • Hive

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • The Jonsson Gang

    ★★★

  • Long Toast

  • Let Them All Talk

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Yung Lean: In My Head

  • Orca

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Tove

    ★★★★★

  • Flex

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • We Are Who We Are

  • Another Round

    ★★★★

  • Beginning

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I Am Greta

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • The Stunt Double

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Rhubarb

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • Tigertail

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Charter

    ★★★

  • Run Uje Run

    ★★★

  • The Social Dilemma

  • Kajillionaire

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Enough

  • Little Women

    ★★★★★

  • I Want to See Gellivare Burn

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • I'll Be Home for Christmas