Sort by

Moa has logged 28 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Annika Bengtzon: Crime Reporter - Prime Time

Annika Bengtzon: Crime Reporter - Prime Time

2012
×
★★½
Edit this entry  
02
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry