Sort by

Moa has logged 32 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Frank

Frank

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Stunt Double

The Stunt Double

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Milk

Milk

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry