Moah has logged 239 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Edit this entry  
28
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
The Puffy Chair

The Puffy Chair

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★½
Edit this entry  
21
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
Read the review Edit this entry  
20
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Grand Illusion

Grand Illusion

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Comedy

The Comedy

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Late Shift

The Late Shift

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
We're Going to the Zoo

We're Going to the Zoo

2006
×
Read the review Edit this entry  
10
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
The Do-Over

The Do-Over

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Survive and Advance

Survive and Advance

2013
×
Edit this entry  
04
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Simpsons Couch Gag (Reservoir Dogs)

The Simpsons Couch Gag (Reservoir Dogs)

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Employee of the Month

Employee of the Month

2006
×
Read the review Edit this entry  
26
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Death Squad

The Death Squad

1974
×
Read the review Edit this entry  
24
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
New York 1911

New York 1911

1911
×
Read the review Edit this entry  
24
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★
Edit this entry  
18
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Anger Management

Anger Management

2003
×
Read the review Edit this entry  
17
Rodman: For Better or Worse

Rodman: For Better or Worse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry