Moah has logged 27 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mike and the Mad Dog

Mike and the Mad Dog

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Myth of the American Sleepover

The Myth of the American Sleepover

2010
×
Read the review Edit this entry  
28
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghosts of Sugar Land

Ghosts of Sugar Land

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Varsity Blues

Varsity Blues

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
You, the World and I

You, the World and I

2010
×
Read the review Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mister America

Mister America

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kings Ransom

Kings Ransom

2009
×
Edit this entry  
12
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Catching Hell

Catching Hell

2011
×
Edit this entry  
08
We Were Once a Fairytale

We Were Once a Fairytale

2009
×
Read the review Edit this entry  
07
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry