Sort by
  • Sirf Ek Bandaa Kaafi Hai

    ★★★★

  • Kisi Ka Bhai... Kisi Ki Jaan

    ½

  • The Covenant

    ★★★½

  • BEEF

    ★★★½

  • Viduthalai: Part I

    ★★

  • Purusha Pretham

    ★★★

  • Chor Nikal Ke Bhaga

    ★★

  • Money Shot: The Pornhub Story

    ½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Making of The Last of Us

    ★★★★½

  • Luther: The Fallen Sun

    ★★½

  • Call Me Chihiro

    ★★★

  • The Broken Table

    ★★★

  • The Romantics

    ★★★★½

  • Dada

    ★★½

  • Creed III

    ★★★

  • Romancham

    ★★★

  • Thalaikoothal

    ★★

  • Iratta

    ★★★½

  • Thankam

    ★★★★

  • Pathaan

    ★★★★½

  • Kuttey

    ★★½

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★½

  • Connect

    ★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★

  • Babylon

    ★★★★

  • Nanpakal Nerathu Mayakkam

    ★★½

  • The Elephant Whisperers

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • An Action Hero

    ★★★

  • Drishyam 2

    ★★★

  • Mukundan Unni Associates™

    ★★★★

  • Monica, O My Darling

    ★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★½

  • Doctor G

    ★★½

  • She Said

    ★★

  • Black Adam

    ★★

  • Eesho

  • Hasan Minhaj: The King's Jester

    ★★

  • Vikram Vedha

    ★★½

  • Ponniyin Selvan: Part I

    ★★

  • Chup

    ★★

  • Jogi

    ★★★

  • Vendhu Thanindhathu Kaadu

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Menu

    ★★

  • Causeway

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★

  • Oru Thekkan Thallu Case

    ★½

  • Brahmāstra Part One: Shiva

    ★★½

  • The Son

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Empire of Light

    ★½

  • Women Talking

    ★★

  • Athena

    ★★★★

  • TÁR

    ★½

  • White Noise

    ★★

  • Natchathiram Nagargiradhu

    ★★

  • The Lord of the Rings: The Rings of Power Global Fan Screening

    ★★★½

  • Peace

    ½

  • Mike

    ★★★½

  • Running with the Devil: The Wild World of John McAfee

    ★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ½

  • Thiruchitrambalam

    ★★½

  • Thallumaala

    ★★★★

  • Viruman