MK has logged 186 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Minnal Murali

Minnal Murali

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★
Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★½
Edit this entry  
18
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
Edit this entry  
15
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Edit this entry  
02
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Churuli

Churuli

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★★
Edit this entry  
19
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Copshop

Copshop

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Old

Old

2021
×
★★
Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★½
Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Bell Bottom

Bell Bottom

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Queen of Katwe

Queen of Katwe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★½
Edit this entry  
27
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★½
Edit this entry  
27
In the Same Breath

In the Same Breath

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Annette

Annette

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Habit

Habit

2021
×
½
Edit this entry  
18
Beckett

Beckett

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Netrikann

Netrikann

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Val

Val

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
So Long, My Son

So Long, My Son

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Zola

Zola

2020
×
★½
Edit this entry  
31
F9

F9

2021
×
★½
Edit this entry  
29
Pig

Pig

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Devdas

Devdas

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry