MK has logged 25 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Palmer

Palmer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sir

Sir

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beasts Clawing at Straws

Beasts Clawing at Straws

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Great Indian Kitchen

The Great Indian Kitchen

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Survival Family

Survival Family

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry