Sort by

MK has logged 24 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kala

Kala

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Little Forest

Little Forest

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Recalled

Recalled

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Aarkkariyam

Aarkkariyam

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Trapped

Trapped

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Wet Season

Wet Season

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Born in Syria

Born in Syria

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★½
Edit this entry  
16
Udta Punjab

Udta Punjab

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Born in Gaza

Born in Gaza

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Article 15

Article 15

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Radhe

Radhe

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Nayattu

Nayattu

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Tumbbad

Tumbbad

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Court

Court

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
The Vow

The Vow

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
★★½
Edit this entry  
08
A Prophet

A Prophet

2009
×
★★★
Edit this entry  
06
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry