mobyte has logged 26 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Edit this entry  
15
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Edit this entry  
15
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★½
Edit this entry  
09
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★½
Edit this entry  
09
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Edit this entry  
08
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★
Edit this entry  
06
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★
Edit this entry  
06
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Edit this entry  
05
Downfall

Downfall

2004
×
Edit this entry  
05
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
Edit this entry  
05
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★½
Edit this entry  
13
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Radiohead: In Rainbows – From the Basement

Radiohead: In Rainbows – From the Basement

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
Edit this entry  
23
District 9

District 9

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Edit this entry  
24
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Edit this entry  
13
Chef

Chef

2014
×
Edit this entry  
12
The Mandela Effect

The Mandela Effect

2019
×
Edit this entry  
12
Premonition

Premonition

2007
×
Edit this entry