Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Northman

The Northman

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Okja

Okja

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Okja

Okja

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
Read the review Edit this entry  
04
Superbad

Superbad

2007
×
Edit this entry  
02
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
Edit this entry  
13
The Kingmaker

The Kingmaker

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★
Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read prior review Edit this entry  
25
In This Corner of the World

In This Corner of the World

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Good Morning

Good Morning

2007
×
Edit this entry  
25
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
Edit this entry  
24
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
21
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★½
Edit this entry  
17
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Barbie Diaries

The Barbie Diaries

2006
×
Edit this entry  
07
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
Edit this entry  
07
Barbie: A Fashion Fairytale

Barbie: A Fashion Fairytale

2010
×
Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Encanto

Encanto

2021
×
Read prior review Edit this entry  
04
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blue

Blue

2002
×
★★★★
Edit this entry  
30
All of Us Are Dead

All of Us Are Dead

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
My Year of Rest and Relaxation

My Year of Rest and Relaxation

×
Read the review Edit this entry  
25
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
Edit this entry  
24
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
Edit this entry  
24
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
Edit this entry  
23
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The House

The House

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
Read prior review Edit this entry  
10
Sing 2

Sing 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Ritual

Ritual

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Bambi

Bambi

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
Read prior review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry