• Spiderhead

    ★★

  • Lightyear

    ★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Men

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★

  • George Carlin's American Dream

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★½

  • The Bubble

    ★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Deep Water

    ★★

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Windfall

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Kimi

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★½

  • Jackass Forever

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★

  • Meet Me In The Bathroom

    ★★★½

  • Dual

    ★★

  • Sharp Stick

    ★½

  • Scream

    ★★★

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Jagged

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • star-crossed: the film

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★½

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★

  • King Richard

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Malignant

    ½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • If I Can't Have Love, I Want Power

  • Reminiscence

  • The Protégé

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Vivo

    ★★

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★½