RSS feed for Maureen
  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Frozen II

  • Tall Girl

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Marriage Story

  • Toy Story 4

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

  • Booksmart

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Kitbull

    ★★★★★

  • Dumplin'

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • A Star Is Born

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Bao

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Love, Simon

  • Black Panther

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Spider-Man: Homecoming

  • Call Me by Your Name

  • The Big Sick

  • Hidden Figures

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • The Girl on the Train

    ★★★

  • Deepwater Horizon

  • La La Land

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Kedi

  • Zootopia

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★★

  • Experimenter

  • Suffragette

  • Tomorrowland

  • Cobain: Montage of Heck

    ★★★★

  • Unbroken

    ★★★

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Big Hero 6

  • The Lego Movie

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • Frozen

  • Gravity

  • Despicable Me 2

  • Monsters University

  • Oz the Great and Powerful

  • Les Misérables

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

  • Lincoln

  • Wreck-It Ralph

  • Frankenweenie

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

  • Brave

  • The Avengers

  • Fireplace for Your Home: Birchwood Edition

    ★★★★★

  • The Muppets

  • The Adventures of Tintin