Sort by

Moepo has logged 319 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ali

Ali

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ninja Scroll

Ninja Scroll

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Tehran Taboo

Tehran Taboo

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Death Race

Death Race

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
BuyBust

BuyBust

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Johnny Got His Gun

Johnny Got His Gun

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Westfront 1918

Westfront 1918

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Thirst

Thirst

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry