Sort by

Moepo has logged 48 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lookout

The Lookout

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Swimming Pool

The Swimming Pool

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Stray Dog

Stray Dog

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
Read the review Edit this entry  
14
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Cleaners

The Cleaners

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ninja Assassin

Ninja Assassin

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Sleepless Night

Sleepless Night

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Devil Strikes at Night

The Devil Strikes at Night

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Last Act

The Last Act

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry