Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★★
Edit this entry  
06
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★
Edit this entry  
30
A Bunch of Amateurs

A Bunch of Amateurs

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Edit this entry  
14
Reality

Reality

2023
×
Edit this entry  
02
Black Mirror: Mazey Day

Black Mirror: Mazey Day

2023
×
Edit this entry  
02
Black Mirror: Beyond the Sea

Black Mirror: Beyond the Sea

2023
×
Edit this entry  
26
Black Mirror: Loch Henry

Black Mirror: Loch Henry

2023
×
Edit this entry  
24
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
Edit this entry  
22
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
Edit this entry  
17
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★
Edit this entry  
16
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Whale

The Whale

2022
×
★★
Edit this entry  
02
Harvey

Harvey

1950
×
★★★★
Edit this entry  
01
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bill Hicks: Relentless

Bill Hicks: Relentless

1992
×
★★★★
Edit this entry  
18
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Edit this entry  
10
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★
Edit this entry  
02
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
TÁR

TÁR

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Swingers

Swingers

1996
×
★★★½
Edit this entry  
25
Babylon

Babylon

2022
×
★★
Edit this entry  
16
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Smile

Smile

2022
×
★★½
Edit this entry  
30
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
Edit this entry  
09
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★½
Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★★
Edit this entry  
26
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Close

Close

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Edit this entry  
31
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry