Sort by

Dieter has logged 47 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Edit this entry  
28
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
Edit this entry  
28
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Edit this entry  
02
Stewart Lee: Carpet Remnant World

Stewart Lee: Carpet Remnant World

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Scott Pilgrim Takes Off

Scott Pilgrim Takes Off

2023
×
Edit this entry  
21
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Edit this entry  
17
Elemental

Elemental

2023
×
★½
Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★½
Edit this entry  
29
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
Edit this entry  
20
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Edit this entry  
14
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
Edit this entry  
13
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★★
Edit this entry  
06
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★
Edit this entry  
30
A Bunch of Amateurs

A Bunch of Amateurs

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Edit this entry  
14
Reality

Reality

2023
×
Edit this entry  
02
Black Mirror: Mazey Day

Black Mirror: Mazey Day

2023
×
Edit this entry  
02
Black Mirror: Beyond the Sea

Black Mirror: Beyond the Sea

2023
×
Edit this entry  
26
Black Mirror: Loch Henry

Black Mirror: Loch Henry

2023
×
Edit this entry  
24
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
Edit this entry  
22
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
Edit this entry  
17
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★
Edit this entry  
16
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Whale

The Whale

2022
×
★★
Edit this entry  
02
Harvey

Harvey

1950
×
★★★★
Edit this entry  
01
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bill Hicks: Relentless

Bill Hicks: Relentless

1992
×
★★★★
Edit this entry  
18
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Edit this entry  
10
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★
Edit this entry  
02
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
TÁR

TÁR

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Swingers

Swingers

1996
×
★★★½
Edit this entry  
25
Babylon

Babylon

2022
×
★★
Edit this entry  
16
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Smile

Smile

2022
×
★★½
Edit this entry