RSS feed for simon
  • Capone

    ★½

  • The Legion

  • Arkansas

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★★★

  • The Quarry

    ★★★

  • The Postcard Killings

    ½

  • Emma.

    ★★½

  • Downhill

    ★★

  • Underwater

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★

  • Primal

    ★★

  • Midway

    ½

  • Badland

  • Doom: Annihilation

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • Mary

  • Lucy in the Sky

    ★★½

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Color Out of Space

    ½

  • Hope Gap

    ★★★½

  • Greed

    ★½

  • Sea Fever

    ★★★

  • Disappearance at Clifton Hill

    ★★★

  • The Laundromat

    ½

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★½

  • The Aeronauts

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★½

  • Ad Astra

    ★★

  • Burn

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Palm Beach

    ★★★½

  • A Score to Settle

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Vivarium

  • Crawl

    ★★★½

  • Mrs Lowry & Son

    ★★½

  • Toy Story 4

  • Too Old to Die Young

    ½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ½

  • Sorry We Missed You

    ★★

  • The Dead Don't Die

    ½

  • Wine Country

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Crown Vic

    ★★★½

  • The Silence

  • Phil

  • Room 37 - The Mysterious Death of Johnny Thunders

    ★★½

  • The Blackout: Invasion Earth

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • Finding Steve McQueen

  • The Parts You Lose

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★½

  • The Professor and the Madman

    ★★★½

  • Triple Frontier

  • The Aftermath

  • Bait

    ★½

  • Light of My Life

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Sweetheart

    ★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Judy & Punch

  • The Vast of Night

    ★★★½