RSS feed for Chris
  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★½

  • HyperNormalisation

    ★★★★

  • 13th

    ★★★★★

  • Amanda Knox

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • Blair Witch

    ★★★½

  • The Shallows

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

    ★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★½

  • Sausage Party

    ★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • 31

    ★★★

  • Daddy's Home

    ★★★

  • My Scientology Movie

    ★★★

  • Evolution

    ★★★★

  • Green Room

    ★★★★

  • Embrace of the Serpent

    ★★★★★

  • Tale of Tales

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • Pacific Rim

    ★★★

  • Man of Steel

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Paranormal Activity 4

    ½

  • Argo

    ★★★★

  • Looper

    ★★★★

  • House at the End of the Street

    ★★

  • The Sweeney

    ½

  • The Master

    ★★★★½

  • Berberian Sound Studio

    ★★★★½

  • The Possession

  • Lawless

    ★★★½

  • V/H/S

    ★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★★

  • The Imposter

    ★★★★★

  • Ted

    ★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★★

  • Abraham Lincoln: Vampire Hunter

    ★★

  • Prometheus

    ★★★★½

  • Chernobyl Diaries

    ½

  • Lovely Molly

    ★★★

  • Dark Shadows

    ★★★½

  • The Avengers

    ★★★★½

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • Sinister

    ★★★

  • [REC]³ Genesis

    ★★

  • Red Lights

    ★★★★

  • Marley

    ★★★★½

  • Chronicle

    ★★★½

  • The Devil Inside

    ½

  • The Cabin in the Woods

    ★★½

  • Livid

  • Juan of the Dead

    ★★

  • The Woman

    ★★★½

  • Sleep Tight

    ★★★★

  • Killer Joe

    ★★★½

  • Warrior

    ★★★½

  • The Raid

    ★★★★½

  • Himizu

    ★★★★½

  • The Innkeepers

    ★★★★

  • The Skin I Live In

    ★★★★½

  • Dreams of a Life

    ★★★

  • Headhunters

    ★★★★

  • Project Nim

    ★★★★

  • Horrible Bosses

    ★★★

  • Once Upon a Time in Anatolia

    ★★★★½

  • Take Shelter

    ★★★★

  • The Pact

    ★★★

  • Silent House

    ★½