RSS feed for Chris
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
Super

Super

2010
×
★★½
Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
HyperNormalisation

HyperNormalisation

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
13th

13th

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Embrace of the Serpent

Embrace of the Serpent

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Evolution

Evolution

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Shallows

The Shallows

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
31

31

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Sweeney

The Sweeney

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Mangler

The Mangler

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Lawless

Lawless

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Bridge

The Bridge

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Arctic Monkeys: At The Apollo

Arctic Monkeys: At The Apollo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Possession

The Possession

2012
×
Read the review Edit this entry  
30
Juan of the Dead

Juan of the Dead

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Project Nim

Project Nim

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Splice

Splice

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Himizu

Himizu

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry