RSS feed for Muhammad
  • The French Dispatch

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Baghdad Thief

  • Goldman v Silverman

  • Togo

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • An Officer and a Spy

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Sons of Rizk 2

  • Ready or Not

    ★★½

  • El Feel El Azraq 2

  • Midsommar

    ★★★½

  • Memorable

    ★★★½

  • Toy Story 4

  • Too Old to Die Young

  • The Passage

    ★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • It Must Be Heaven

    ★★★★

  • Parasite

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★½

  • Beanpole

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Love Story

  • The Golden Glove

    ★★★★

  • The Mustang

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Nadi El Rejal El Serri

  • The Guest

    ★★★

  • 122

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Take the Ball, Pass the Ball

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • EXT. Night

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★½