• Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • 22 vs. Earth

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Redo of Healer

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Call

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Akudama Drive

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★½

  • Opera

    ★★

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★★

  • The Stunt Double

    ★★★★½

  • Host

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★★½

  • Paytakht 6

    ½

  • The Hunt

    ★★½

  • Motreb

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Yes-People

    ★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Genius Loci

    ½

  • Interspecies Reviewers

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Leader?

    ★★★★

  • Cats

  • Forky Asks a Question: What Is a Computer?

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Time?

    ★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Art?

    ★★★

  • Coma

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

    ★★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½