• tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Finch

    ★★½

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Hypnotic

  • Night Teeth

    ★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Maid

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • Attack of the Hollywood Clichés!

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Kate

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Sweet Girl

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Vivo

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

  • Blood Red Sky

    ★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Fatherhood

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½