mohammedsaudculé has logged 177 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Passing

Passing

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Finch

Finch

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★½
Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★½
Edit this entry  
15
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Maid

Maid

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Edit this entry  
03
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Kate

Kate

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
In Time

In Time

2011
×
★★½
Edit this entry  
03
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Life in a Year

Life in a Year

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★
Edit this entry  
22
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★½
Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★★
Edit this entry