• The Gray Man

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★★★

  • The Adam Project

  • O brother

  • The Batman

    ★★★★½

  • Gangubai Kathiawadi

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

  • Catwoman: Hunted

  • Title Holder

    ★★

  • Perfect Strangers

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Becoming

  • House of Gucci

    ★★½

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Love Hard

  • Red Notice

  • Finch

  • Encanto

    ★★★

  • Army of Thieves

  • Eternals

  • Stuck Together

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Good Boss

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

  • Kate

    ★★★

  • The Starling

    ★★

  • Private Desert

  • Lost Illusions

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

  • The Last Mercenary

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

  • Mimi

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • France

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★★½

  • Lamb

  • Feathers

    ★★★½

  • Petrov's Flu

    ★★★

  • Drive My Car

  • Lingui, The Sacred Bonds

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

  • Fatherhood

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Skater Girl

  • Loki

    ★★★

  • Mom Is Pregnant

    ★★★

  • Friends: The Reunion

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Al Maht

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: All Through the House