• Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One

  • The Last of Us

  • DC League of Super-Pets

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

  • The Northman

    ★★½

  • Morbius

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Copshop

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Being James Bond

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Hiking

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Remix

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • The Beta Test

    ★★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Chick Fight

    ½

  • Mank

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Crickets

    ★★★★★